„Mniej znaczy więcej” – to koncepcja, która od razu przychodzi na myśl, gdy myślimy o minimalizmie.
Nasza pracowania bazuje na projektach opartych na minimalizmie.
Minimalistyczny wystrój wnętrz jest bardzo podobny do nowoczesnego wystroju wnętrz i polega na wykorzystaniu podstawowych elementów do stworzenia prostej i uporządkowanej przestrzeni. Charakteryzuje się prostotą, czystymi liniami i monochromatyczną paletą z kolorem użytym jako akcent.

Ważne elementy
Minimalistyczne podejście wykorzystuje tylko podstawowe elementy: światło, formę i piękne materiały, zwykle w układzie otwartym, aby stworzyć poczucie wolności i relaksu. Nie ma nadmiernej ornamentyki i dekoracji. Zamiast tego kilka zastosowanych detali jest nieskomplikowanych i harmonijnie wtapia się w otoczenie. Może to być pojedyncza grafika zdobiąca ścianę w salonie lub piękny wazon na stole w jadalni.
Minimalistyczne meble i dodatki stawiają na funkcjonalność i praktyczność. Płaskie, gładkie powierzchnie i mocne, czyste linie tworzą odważne stwierdzenia, które podkreślają istotę każdego przedmiotu. Nie znajdziesz tu mocno wzorzystych mebli i akcesoriów ani bardzo szczegółowych ozdób. Zamiast tego skupia się na czystości i prostocie kształtu i formy.
Przejrzyste blaty i powierzchnie, gołe ściany z minimalną ilością dzieł sztuki oraz eliminacja bałaganu, w tym stosów papierów i kolekcji bibelotów, są również niezbędne do stworzenia minimalistycznej przestrzeni.
Monochromatyczna kolorystyka składająca się z bieli, beży i szarości jest typowa dla przestrzeni o minimalistycznym wystroju.

Dużo osób, urządzając minimalistyczne wnętrze obawia się, że będzie w nim pusto, chłodno. Jak więc nadać ciepłej atmosfery w minimalistycznym wnętrzu?
Korzystając z monochromatycznej palety kolorów, świetnym sposobem na ocieplenie przestrzeni jest łączenie różnych odcieni i mieszanie tekstur. Na przykład zastosowanie lnianych tapet oraz miękkich wełnianych tkanin i dywaników w sypialni dodaje kojącego ciepła. W łazience faktura i słoje płytek mogą dodać wizualnego zainteresowania, zachowując jednocześnie neutralną paletę kolorów, a drewniane dodatki mogą zmiękczyć surowe, białe lub betonowe elementy.
Tekstylia dodają tekstury i zapewniają dodatkowy wymiar i ciepło w przestrzeni. Zasłony, pościel, poduszki i dywaniki z różnych materiałów, takich jak len, wełna i bawełna, to tylko kilka przykładów tego, jak można dodać ciepła i komfortu do pomieszczenia, zachowując jednocześnie minimalistyczny styl.

Jakie macie odczucia względem minimalistycznego wnętrza?
W Waszej przestrzeni panuje raczej ład, czy wszystko żyje własnym życiem?