Projektując wnętrz często mamy przemyślenia “ooo gdyby to okno było 20 cm przesunięte! a gdyby ta ścianka była była dłuższa! W mieszkaniu niestety nie mamy wpływu na umiejscowienie okien, ułożenie ścianek działowych możemy zmieniać – wiążę się to jedna z kosztami i czasem jaki musimy na to poświęcić.

Kupując gotowy dom również nie mamy wpływu na umiejscowienie okien. Jakakolwiek ingerencja w elewację będzie wymagała pozwolenia na budowę 😉

Dlatego idealnym rozwiązaniem jest projekt indywidualny domu wykonany wraz z architektem, który również zna się na projektowaniu wnętrz. Oba te zadania są bardzo ważne i każde ma swoje wymagania, które trzeba doskonale znać aby stworzyć bryłę budynku- kubaturę oraz funkcjonalne wnętrza dopasowane do naszych potrzeb.

Posiadanie zarówno wierdzy, doświadczenia oraz uważności w obu tych umiejĘtnościach to skarb. Pozwoli nam stworzyć dom idealny zarówno wizualnie, technologicznie oraz pozwoili nam uniknąć frustracji z przebywania we wnętrzu domu- a jak dowodzą badania najwięcej frustracji spowodowanych jest bałaganem w domu. Przemyślenie całości wnętrza spójnego z bryłą domu pozwoli nam po przetrwaniu czasu budowy (to temat na osobny artykuł) oddać się rzeczom, które najlepiej kojarzymy z domem- relaksowi i odpoczynkowi.

Zalety indywidualnego projektu domu:

  1. uczestniczysz w procesie tworzenia projektu od samego początku
  2. powstały projekt jest dostosowany do działki, w pełni wykorzystuje jej potencjał oraz jest dostosowany do stron świata
  3. w projekcie uwzględnione są wszystkie Twoje oczekiwania
  4. uczestnicąc w procesie tworzenia projektu masz czas na przemyślenie, na zmiany oraz na bieżąco jesteś wstanie podejmować decyzje materiałówe. Pozwala Ci to przygotować się finansowo do tego jakże ważnego w życiu przedsięwzięcia
  5. projekt konstrukcyjny jest adekwatny do wymagań gruntowych na działce i pozwoli to uniknąć niespodzianek podczas budowy.

Wady indywidualnego projektu domu:

  1. czas wykonania takiego projektu jest znacznie dłuższy
  2. koszt jest wyższy

jednak biorąc pod uwagę, że już na tym etapie powstaje projekt wnętrza oraz unikamy w tej sposób przeróbek w instalacjach oraz nerwowej atmosfery na etapie realziacji to raczej ten punkt mozn wykreślić a dodać go jako zaletę.

6. oszczędność czasu podczas realizacji, oszczędność pieniędzy niewydanych na przeróbki oraz bezcenny spokój!!!

Więcej na temat Czy opłaca sie wykonać indywidualny projekt domu? w osobnym poście na blogu IZUdesign.

Demo Title

Demo Description


Introducing your First Popup.
Customize text and design to perfectly suit your needs and preferences.

This will close in 20 seconds