Detale: uchwyty, wieszaki, półki!

Czy myśleliście kiedykolwiek jak bardzo ważną rolę we wnętrzach odgrywają półki, uchwyty oraz wieszaki? Ostatnio szukając inspiracji do projektu jednej z łazienek moją uwagę przykuły ciekawie zakomponowane wieszaki. Na co dzień żyjąc w pośpiechu raczej nie zwracamy na nie uwagi lecz czasem warto się na chwilę zatrzymać i dostrzec drobne detale, które wyróżniają nasze pomieszczenia. Osobiście bardzo lubię kiedy są jednocześnie elementami dekoracji oraz pełnią użyteczną funkcję, więc staram się wybierać nieoczywiste pomysły.

Wieszaki w łazienkach.

Łazienka jest pełna drobnych detali, które wpływają również na jej funkcjonowanie. Ręczniki powinniśmy mieć cały czas w zasięgu ręki aby wygodnie wytrzeć dłonie, natomiast powinny mieć również zapewnione odpowiednie miejsce na schnięcie. Wybierając poszczególne elementy wykończenia, producenci dają nam coraz większe pole do popisu, przez co istnieje wiele różnych kształtów i kolorów do wykorzystania. Wieszaki dostępne są nie tylko w postaci mocowanych na ścianie ale również na suficie czy nawet stojące. Połączone z półkami zapewniają możliwość przechowywania dodatkowych ręczników. Ważne jest natomiast aby dobór akcesoriów był spójny z ogólną estetyką wnętrza.

Ozdobne półki – najlepsze do kuchni!

Półki również pod wpływem czasu zaczęły przybierać różne, niekiedy nieoczywiste formy, które potrafią zadziwić niejednego gościa i uatrakcyjnić naszą przestrzeń. Nie zawsze muszą wisieć na ścianie ale mogą być w  nią nawet niejako wtopione. Takie rozwiązania na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wręcz niepraktyczne, jednak odpowiednio zaprojektowane  umożliwiają przechowywanie książek bądź innych drobiazgów. Dostępne są nie tylko w nowoczesnych i eleganckich formach ale również są wykonane w stylach nawiązujących do poszczególnych kultur czy minionych wieków (bo przecież moda wraca cały czas). Podczas projektowania coraz częściej decydujemy się na ciekawy akcent lub kontrast kolorystyczny w postaci nowatorskich półek, aby ożywić i uatrakcyjnić przestrzeń, którą na co dzień użytkujemy. Nie wszystkie muszą być zawsze udziwnione, jednak ich niebanalny kształt z pewnością przykuwa uwagę.

Osobiście uważam, że takie szczegóły potrafią odmienić niejedno wnętrze i nadać im charakteru. Z pewnością nie są to rzeczy, o których myślimy nadrzędnie natomiast warto zastanowić się nad takimi rozwiązaniami również po to aby ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Jednak to od was zależy co byście chcieli wprowadzić nowego w swoim domu abyście czuli się w nim dobrze!

A co sądzicie o takich rozwiązaniach? 😉 Chcielibyście wykorzystać jeden z takich motywów?
Interesuje Cię projekt kompleksowy czy z nadzorem? Zapraszam do mnie po więcej informacji

iza@izudesign.pl

501 957 127
instagram
facebook
IZUdesign – Sztuka Tworzenia Wnętrz.
ŹRÓDŁO ZDJĘĆ: pinterest

Błąd: Brak formularza kontaktowego.