Ustawienie łóżka w sypialni – niby sprawa intuicyjna i banalna, ale ma naprawdę wielkie znaczenie.

Feng Shui to starożytna chińska praktyka, która pomaga nam wykorzystać energię i uczy nas żyć w relacji z siłami natury. To sposób na kontrolę materialnego chaosu, który czasami przejmuje nasz dom. Opiera się na środowisku, architekturze, wystroju wnętrz –  w zasadzie tworzy przestrzeń, w której możesz czuć się komfortowo i odpocząć. 

Założenia Feng Shui

Według Feng Shui, za kierunkiem głowy w łóżku kryje się bardzo prosta logika – jest ona powiązana z polaryzacją ziemi, jej magnetyzmem i tym, jak wpływa to na system energetyczny naszego ciała.

Łóżko powinno być ustawione w ten sposób, aby głowa była skierowana na północ, a  nogi na południe. Chodzi o to, że nasze ciało jest niczym magnes – w tym układzie głowa to plus, z kolei nogi to minus.

Zgodnie z Feng Shui i prawem magnetyzmu, jeśli śpisz z głową na północ na półkuli północnej – siła odpychająca powstaje między magnetycznym biegunem północnym twojego ciała a biegunem ziemi. To odpychanie może zmienić centralny układ nerwowy, powodując napięcie, bezsenność, wzrost ciśnienia krwi itp. Chociaż oczywiście nie wszyscy są jednakowo wrażliwi.

https://www.shutterstock.com/

W poście opiszę kilka rad, którymi warto kierować się podczas urządzania sypialni:

Umieść swoje łóżko w dominującej pozycji

Umieścić łóżko w pozycji dominującej – to znaczy w miejscu, w którym nie jest wyrównane z drzwiami, ale gdzie widać wejście do pokoju.

Ponadto ważne jest, aby Twoje łóżko było łatwo dostępne ze wszystkich kierunków – oczywiście jeżeli masz ku temu odpowiednią przestrzeń. W ten sposób utrzymujesz pozytywną energię w pomieszczeniu.

 Upewnij się, że za łóżkiem masz ścianę

Ważne jest, aby Twoje łóżko miało mocny zagłówek, który opiera się o ścianę. W ten sposób stworzone zostanie większe wsparcie i będziesz czuł się bezpiecznie – Twoja podświadomość nagrodzi Cię za to nocą głębokiego snu.

Pozbądź się tego, czego nie potrzebujesz

Feng Shui potwierdza, że ​​akumulacja jest równa złym energiom. Brudna i duszna sypialnia wywołuje negatywne emocje, które uniemożliwiają dobry odpoczynek i spokojny sen. 

Pozbywając się niepotrzebnych przedmiotów, odnawiasz energię, która krąży w Twojej sypialni. Twoja sypialnia to przestrzeń, w której harmonia i spokój powinny wyrażać się bardziej niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu w Twoim domu.

 Feng Shui pod łóżkiem

Wiele z nas popełnia błąd, przechowując przedmioty pod łóżkiem. Jednak ważne jest, aby utrzymać porządek i czystość we wszystkich kątach sypialni.

Porządek jest niezbędny do tworzenia przestrzeni wypełnionej spokojem i sprzyjającej swobodnemu przepływowi energii.

Trzymaj łóżko z dala od okna

Czy Twoje łóżko wygląda za okno? Według Feng Shui, nie powinno umieszczać się łóżka pod oknem, ponieważ przepływa przez nie dużo energii. Taka filtracja osłabia Twoją osobistą energię, co objawia się głównie zmęczeniem.

Meble bez krawędzi i narożników

Krawędzie, rogi i końcówki mogą być również przyczyną bezsenności, nazywane są zatrutymi strzałami. Podświadomie czujesz się bezbronny, jakbyś był atakowany. Pomieszczenie wpływa na Twój sen ze względu na te negatywne cechy.

Ciężkie belki, gdy znajdują się na suficie nad łóżkiem, stają się przygniatające dla śpiącej osoby. Od kanciastej półki o wiele lepszy byłby okrągły stolik nocny.

Rozważnie dobierz kolor
Jedni wolą jaśniejsze, przejrzystsze kolory, inni ciemniejsze, przytulniejsze – wszystko jest dobre, tak długo jak kolory są w miarę przytłumione. Lepiej zaśnie się w beżach i szarościach, niż neonowym czerwonym czy różu. 

A na koniec mój osobisty faworyt – sama najlepiej spałabym tutaj:

Podsumowując – ile gustów, tyle przestrzeni. Pamiętaj, że wszystko zależy od przestrzeni i środków, które masz do dyspozycji.

Najlepiej poświęcić chwilę i obserwować swoje uczucia, gdy siedzisz na łóżku. Jak się czujesz? Czy coś cię niepokoi? Poczuj swój pokój i spróbuj określić, co mogłoby się zmienić na lepsze. A jeżeli Twój sen jest spokojny i niczym niezakłócony – gratuluję i życzę samych dobrze przespanych nocy.