Tym, którym znudziły się nowoczesne, stonowane aranżacje, gorąco polecam styl boho. Miks pozytywnych barw i wzorów oscylujących między wpływami orientalnymi a artystyczną cyganerią to wnętrzarski hit ostatnich lat. Zainspiruj się i znajdź swój ulubiony akcent w stylu boho! Nazwa stylu boho lub bohemian nie jest przypadkowa – pochodzi z francuskiego la bohème, co dosłownie oznacza „cyganeria”. Bohemą nazywa się środowiska artystyczne przejawiające awangardowe podejście do sztuki.

Czym tak naprawdę jest styl boho? Konkretów brak, nie znajdziemy nigdzie recepty na stworzenie wnętrza w tym stylu, ponieważ boho oznacza po prostu… łamanie wszelkich, ustalonych wcześniej, reguł. Nie ma tam rzeczy, które do siebie nie pasują, gryzą się. Im bardziej oderwane od rzeczywistości, artystyczne i kolorowe wnętrze uda nam się stworzyć – tym lepiej! Mnogość kolorów, wzorów, materiałów i faktur, piękne, często stare, drewniane meble i ocierające się o kicz dodatki. Swoisty eklektyzm tak charakterystyczny dla tego stylu wiąże się z jego pochodzeniem.

źródło Pinterest

Czy takie wnętrze jest możliwe do zaaranżowania tylko dla artystycznych dusz? Nie musimy się tego bać 😉 zawsze powtarzam NIE BÓJ SIĘ…odwaga 😉 Jak w każdym szaleństwie także i tutaj jest metoda. Przez lata udało się wypracować pewne wyznaczniki, które pomogą nam stworzyć miejsce w stylu boho.

Wygoda i swoboda

W związku ze spotkaniami bohemy, na których niejednokrotnie więcej było osób niż miejsc siedzących, rozrzucano na podłodze poduszki, siadano na dywanach i zatapiano się w miękkich fotelach obitych wzorzystymi tkaninami. Poduszki, baldachimy, kilimy, dywany, patchworkowe kapy i koce – to wszystko koniecznie musi znaleźć się w naszym wnętrzu. Im ich więcej i im bardziej będą różnorodne – tym lepiej.

 

 

Styl Boho to także moda

źródło Pinterest

 

oraz fryzury

 

Styl boho pokazuje nam, że coś starego i coś nowego to wcale nie spis rzeczy, które musi mieć na sobie panna młoda, ale fantastyczny, dopełniający się mariaż, nadający naszemu wnętrzu oryginalności.