Projekt pokoju 12-latki!

źródło: Pinterest

Styli wnętrzarskich jest sklasyfikowanych bardzo dużo. Ja osobiście nie lubię zamykać się i określać, że lubię tylko ten jeden konkretny i tylko w takim tworzę. Najbardziej podoba mi się jak mogę połączyć parę z nich i stworzyć jedną wspólną całość. Czuje wtedy, że robię to co kocham – tworzę coś nowego. Wychodzę poza schematy ustalone odgórnie, które szczerze to lubię łamać (hihi)

Ale wiadomo, żeby mieszać style trzeba je znać więc chciałabym rozpocząć taki cykl gdzie trochę wam o nich poopowiadam.

STYL BOHO

Dzisiaj na tapetę weźmiemy styl boho – ostatnio bardzo popularny we wnętrzach (chociaż królem na ten moment jest minimalizm). Moda na niestandardowe, wyraziste kolory, przyjazne, naturalne formy i materiały, a także etniczne inspiracje Afryką i Orientem rozkwitła wraz z rewolucją hipisowską w latach 60. i 70. Nazwa „boho” (od słowa „bohema”) nawiązuje do francuskiej cyganerii – żyjących w drodze, ubogich artystów, którzy cenili sobie swobodę, wolność od panujących norm i zasad oraz niezależność.

KOLORYSTYKA

Styl ten chociaż z założenia jest przeciwieństwem minimalizmu, nie lubi przepychu. Bazuje na ograniczonej ilości kolorów oraz materiałów. Główna kolorystyką tego stylu są odcienie bieli, beżów i brązów – a w dodatkach i akcentach używa się często koloru turkusowego, pomarańczowego, miodowej żółci, jasnych odcieni zieleni (również w naturalnej formie czyli roślinności) oraz koloru magneta.

źródło pinterest

MATERIAŁY

źródło: pinterest

Materiały? Wiadomo – na pierwszym miejscu naturalność. Ekolodzy kochają ten styl z racji częstego użytku materiałów z recyklingu. Bawełna, rattan, wiklina, len, wełna i stare drewno! Zamykam oczy i widzę przed oczami połączenie tych materiałów razem z lastryko i jakimś intensywnym kolorem i aż się rozpływam – ale wracajmy do tematu 😂

KOMFORT I WYGODA

Komfort i wygoda to w stylu boho ważny aspekt – pamiętajmy, że zapoczątkował ją kult hippisów – więc w żadnym wypadku nie może w takim wnętrzu zabraknąć miękkich, wygodnych siedzisk, poduszek, grubych koców, narzut, dywanów. Przy użyciu tych elementów stworzymy przytulne wnętrze, a dzięki tym kanapą nie będzie chciało się z niego wychodzić 😍

MOTYW PODRÓŻY

To co najbardziej lubię w tym stylu to motyw dalekich podróży. Wystrój boho jest inspirowany Orientem, egzotyką i podróżami do odległych miejsc. Dekoracje we wnętrzach w stylu boho to pamiątki z takich wypraw: tekstylia, dywaniki, koce i narzuty w afrykańskie wzory, a także ręcznie robione, tradycyjne ozdoby, np. maski i rzeźby. Dużą rolę odgrywają też: ceramika, koronki, makramy i ręcznie tkane dywaniki. Może ja osobiście, nie lubię jak dużo rzeczy stoi na wierzchu we wnętrzu, ale kocham oglądać i podziwiać rzeczy tworzone przez ludzi. Dodatkowo jak opowiadają jakąś historię (czy kulturową czy osobistą) to nabierają dla mnie dodatkowej, wyjątkowej wartości.

PROJEKT

Właśnie takiego styl w swoim pokoju poszukiwała nasza klientka, dla swojej 12 letniej córki. Jak wspominałam wcześniej, nie lubię trzymać się wyznaczonych ram więc nasz projekt nie jest czystym stylem boho, ale nie powiecie, że nie robi wrażenia. Oto pierwsze wizualizację:

Pokój 12 latki. Izu Design
Pokój dla 12 latki. Izu Design

_____________________________________________________________________
Interesuje Cię projekt kompleksowy czy z nadzorem?

Zapraszam do mnie po więcej informacji
✉️ iza@izudesign.pl
📞 501 957 127
instagram: @izu_design
facebook: @IZUdesign
IZUdesign – Sztuka Tworzenia Wnętrz.