Jak super mamy parkę! Córka i syn! marzenie niejednego małżeństwa…a z czasem zaczynają się schody! Zakładamy, że normalna rodzina 2+2 mieszka w warszawskim blokowisku. Jeden pokój to tzw. salon, kuchnia, jeśli mamy szczęście rodzice śpią w innym pokoju no i został jeden, wspólny dla dzieci. Tylko upsss…mamy syna i córkę!
Jak pogodzić jej zamiłowanie do różu i psów i jego fascynację piłkę można i FC Barceloną? Jak to połączyć i spać spokojnie 😉
Kilka ważnych moim zdaniem kwestii, które pozwolą nam fajnie zaaranżować przestrzeń dla naszych ukochanych.

ŁÓŻKA
Każdy ma swoje. Czy piętrowe czy osobne. Każdy indywidualną pościel i dekorację w postaci narzuty, poduszek.

STREFA DO ODRABIANIA LEKCJI
Zindywidualizowane miejsce do pracy dla każdego. Ewentualnie jeden blat roboczy ale wyraźnie zaznaczona część syna i córki.

MIEJSCE DO ZABAWY
To ważny punkt! przecież nie chcemy anu dzieci przejęły nasz salon więc zorganizujmy im miejsce do zabawy tak, aby nie chciały z niego wyjść.
Tu ja osobiście myślę o “małpim gaju” -domowy plac zabaw! np. od Małpiszon

KOLORYSTYKA
Zdecydowanie odradzam wprowadzanie mocnych kolorów i ewidentne dzielenie…to synu twoje a to córko twoje . Najlepiej będzie wybrać bazę – kolor biały lub szary, czyli kolor neutralnie a wybrać do bazy – kolory pastelowe z dodatkami w ulubionych kolorach dziecka (np. różowa poduszka, niebieski koc- czyli popracować dodatkami.

Pamiętajmy o zasadzie, która sprawdza się nie tylko przy pokoju dzieci- trzy kolory! Dodajmy jeden dominujący kolor, którzy pięknie skomponuje się na z całością.

PRZECHOWYWANIE UBRAŃ
Nie mieszajmy ! Dzieci muszę mieć swoje miejsce na ubrania.

COŚ SPECJALNEGO
huśtawka w pokoju lub dodatkowe materac dla koleżanki, która już niedługo będzie nocowała u Twojej córki to dopiero będzie coś; -) wszystkie dzieci w szkole będą opowiadały jaki to macie fajny pokój.