Moodboard IZUdesign kuchnia

Moodboard to nieodłączne narzędzie wykorzystywane w pracy projektanta. Jest to zbiór różnych materiałów, które potrzebne są do stworzenia tablicy inspiracji, która pomaga w koncepcji projektu.

Moodboardy mogą składać się z różnych elementów np. zdjęć, kształtów, palet kolorystycznych, materiałów a nawet przedmiotów, które muszą pełnić spójność. 

Tablice te pomagają w zaprezentowaniu wstępnych pomysłów klientom, Dzięki nim łatwiej wyobrazić sobie jak dana koncepcja ma wyglądać. Moodbordy pozwalają również na zebranie pomysłów w całość, dzięki czemu klienci jak również projektanci będą wiedzieć, na których aspektach mają się skupić oraz w którym kierunku podążać. 

 

Moodboard IZUdesign łazienka

W pracy projektanta wnętrz wykorzystuje się zarówno cyfrowe moodboardy tworzone w programach jak również analogowe w postaci tablicy wizualnej łączącej różne próbki materiałów i wzorników. Opcja cyfrowa jest dużo szybsza oraz łatwiej ją edytować. W wersji analogowej natomiast klient może przekonać się jak dane materiały będą komponować się ze sobą oraz poczuć ich teksturę. Warto korzystać z obu w zależności od potrzeb. 

Moodboardy głównie tworzy się na samym początku, by zarysować wstępny plan, sprecyzować aspekty, nad którymi należy się skupić, wskazać cel jak również różne rozwiązania. Dzięki temu dużo łatwiej jest ukierunkować myślenie. 

 

Moodboard IZUdesign łazienka z błękitem

Tworząc je trzeba jednak pamiętać by nie zaburzyć głównego tematu tych tablic. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać by moodboardy były czytelne, jasno określały idee projektu. Warto skupić się na jednym konkretnym stylu, kolorystyce itp. W razie zmian w koncepcji należy pamiętać o spójności starych pomysłów z nowymi. Ważnym aspektem jest również określenie ważności poszczególnych elementów, hierarchii oraz przede wszystkim skupiać się na emocjach, jakie będą wywoływać u klienta.

 

Moodboard IZUdesign łazienka kamień