Wykończenie matowe to wykończenie o niskim lub średnim połysku.

Jednak w porównaniu z wykończeniem płaskim, wykończenie matowe ma wyższy procent połysku.

Zaletą stosowania tego typu wykończenia jest możliwość szorowania, aby usunąć wszelkie ślady z powierzchni ściany ze względu na jej błyszczący charakter. Podobnie jak w przypadku płaskiego wykończenia wnętrza, można zastosować matowe wykończenie ścian wewnętrznych.

Zarówno płaskie, jak i matowe wykończenia nadają się szczególnie do sypialni.

Wybierz farbę matową, jeżeli…
● chcesz, aby wykończenie powierzchni było łagodne i stonowane.
● chcesz stworzyć we wnętrzu harmonijny, spokojny nastrój (salon, sypialnia).
● potrzebujesz farby, która zniweluje niedoskonałości powierzchni.
● lubisz bezpieczne rozwiązania dekoracyjne.

Oto siedem sposobów na włączenie matowego wyglądu do swojego domu:

1. Wanny wolnostojące:

Ugruntowany trend, który dodaje do łazienki element luksusu w stylu rekolekcyjnym. Matowa czerń podkreśla dramaturgię i stanowi mocne wrażenie w łazienkach w całości z białego i marmuru lub łazienkach z elementami z efektem drewna. Jeśli brakuje naturalnego światła, unikaj całkowicie matowej czarnej wanny i zamiast tego wybierz styl z jaśniejszym kontrastem.

2. Matowe powierzchnie:

Aby uzyskać bardziej subtelne, matowe wykończenie, spróbuj dodać do łazienki blat w jasnym odcieniu szarości lub czerni — to świetny sposób na uzyskanie ciepła.

3. Matowe artykuły gospodarstwa domowego:

Matowe artykuły domowe tworzą wyrafinowane przestrzenie mieszkalne i są skutecznym sposobem na wprowadzenie tekstury do domu. Niezależnie od tego, czy jest to wyrazista czerń, czy pastelowy błękit, powierzchnie nabierają bardziej wyrafinowanego wyglądu w połączeniu z matowymi elementami tej samej palety.

4. Matowa czarna bateria:

Nadal jest popularnym wyborem w łazienkach ze względu na swój ponadczasowy wygląd. Odważne wykończenie brzmi ostro, a jednocześnie elegancko i natychmiast nadaje przestarzałym łazienkom lub kuchniom współczesny charakter. A prosta aktualizacja to świetna opcja, jeśli masz ograniczony budżet.

5. Kuchnia:

Matowe wykończenie blatu kuchennego może być świetnym sposobem na dodanie ciepła i charakteru, zapewniając długotrwały elegancki styl.

6. Pierwsze wrażenia:

Drzwi wejściowe to nie tylko praktyczność — to także okazja, aby nadać ton Twojemu domowi. Odważne kolory i duże klamki mogą zrobić natychmiastowe wrażenie i dodać Twojemu domowi dodatkowego efektu wow. Dodanie matowego koloru nada przedpokoju piękne wykończenie i jest sprytnym sposobem na zamaskowanie wszelkich nierówności lub grudek na powierzchni drzwi. Aby uzyskać bardziej subtelny efekt, utrzymuj drzwi w tej samej palecie, co ich obramowania, ale nałóż matową warstwę wierzchnią.

7. Wymieszaj i dopasuj:

Zestawienie matowych powierzchni z wykończeniem na wysoki połysk lub metalicznym to świetny sposób na uzyskanie głębi w pomieszczeniu. Kontrast dodaje nowoczesnego charakteru każdej przestrzeni. Jeśli mieszkasz z maluchami, wybierz wyżej umieszczone błyszczące wykończenia, takie jak wiszące lampy kuchenne, aby uniknąć odcisków palców. Matowe szafki i drzwi oznaczają, że małe rączki mogą swobodnie eksplorować, a Ty będziesz miał/a mniej do wycierania!

Zainteresował Cię artykuł? Zapraszam na moje social media, gdzie dowiesz się więcej:

KLIK 🙂

instagram

facebook

tiktok

oraz do kontaktu:

📩 iza@izudesign.pl

📞 501 957 127

Źródło zdjęć – Pinterest