biurko

Firmy szukają różnych sposobów na to, by przyciągnąć do siebie najlepszych pracowników.  Niemałą rolę w tym zakresie odgrywa wygląd biura.
Atrakcyjne miejsce pracy bez wątpienia wspiera kreatywne myślenie i efektywność pracowniczych działań. Jednym ze sposobów na ozdobienie biura jest wprowadzenie do niego dzieł sztuki.
Ich obecność inspiruje i pobudza kreatywność, a także relaksuje i poprawia nastój.
W związku z tym dzieła sztuki w biurach są coraz częstszym widokiem. Te światowe trendy zauważalne są także na polskim rynku nieruchomości biurowych.
Dzieła sztuki stanowią często także wizytówkę danej firmy budując jej wizerunek w oczach pracowników i klientów.
Potwierdzają to np. badań Amerykańskiego Komitetu Biznesu na rzecz Sztuki (BCA) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalnych Doradców ds. Sztuki (IAPAA).

Wynika z nich, że według:
78 proc. badanych sztuka w pracy pomaga m.in. w obniżyć poziom stresu.
64 proc. respondentów uważa, że zwiększa ich kreatywność,
77 proc. uważa, że sztuka w biurze zachęca ich do wyrażania własnej opinii.

Inicjatywa ta inspirowana jest praktykami pochodzącymi z różnych krajów, takimi jak np. Bloomberg Space w Londynie, Deutsche Bank+Guggenheim w Berlinie, czy Generali Foundation w Wiedniu.  W tych miejscach również wnętrza biur stały się swoistymi galeriami sztuki.
Kultura nadaje miejscu nowe znaczenie, wpływa emocjonalnie na pracownika, który dzięki atmosferze i otoczeniu budynku ma lepsze samopoczucie i korzystniej funkcjonuje w miejscu pracy, rozwija kreatywne myślenie.

KORPO- ART to nowy, cykliczny projekt poświęcony promocji artystów i sztuk wizualnych w Warszawie.

Biuro i sztuka nie idą w parze? Nic bardziej mylnego! Miejsce codziennej pracy ludzi z różnych dziedzin, platforma, w której każdego dnia krzyżują się drogi ludzi wielu branż, okazuje się idealnie współgrać ze sztuką.
Dzięki niecodziennemu połączeniu przestrzeni biurowej z fotografią czy malarstwem udaje się inspirować, pobudzić kreatywność, stymulować zmysły i poza efektem wizualnym i estetycznym zwiększyć efektywność codziennej pracy.
W ramach działań projektowych realizowane są wystawy malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii i innych sztuk wizualnych. W pierwszej kolejności prezentowana jest twórczość artystek i artystów związanych z Wrocławiem.

Projekt KORPO-ART ma w planach kilka odsłon. W jego ramach odbywać się będą wystawy malarstwa, grafiki, rysunku czy fotografii. Każda edycja przyniesie ze sobą nowe doznania, emocje i pozwali choć na chwilę przenieść się do innego świata. Wernisaże, które są nieodłącznym elementem każdej wystawy, są z kolei okazją do oderwania od codziennych obowiązków i czerpania przyjemności z kontemplacji sztuki przy dźwiękach muzyki na żywo. Planowane są także spotkania na temat sztuki, a także warsztaty kreatywne.