To już w nadchodzący weekend tj. 20/21 maja 2017 w Warszawie przy ulicy Brackiej 25 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy odbędzie się kolejna edycja Targów Designu WZORY. Tradycyjnie już spotkamy się w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich – wskrzeszając historię miejsca wyjątkowych zakupów.

Mega duże przedsięwzięcie, w którym cieszę się, że wezmę udział 😉

Majowe WZORY to dwa dni targów w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, które będą świetną, wiosenną okazją aby kupić najfajniejsze projekty młodych designerów i rzemieślników! Na Wzorach znajdziecie meble, ceramikę, grafiki, tekstylia, a także dekoracje i akcesoria – słowem wszystko, co potrzebne, aby mieszkało się pięknie i wygodnie. Kłaniamy się wiośnie – na majowych wzorach specjalna strefa dla miłośników zieleni – rośliny będą tematem przewodnim tej wiosennej edycji – także będzie zielono!
Całe drugie piętro zajmie DaWanda – nasz główny partner, która w ciągu dwóch dni targów przeniesie wszystkich w świat polskiego handmade’u, designu, warsztatów kreatywnych, paneli edukacyjnych i innych atrakcji skierowanych do wszystkich kochających wyjątkowe produkty i społeczność twórców.

Głównym partnerem tej edycji jest DaWanda

Partnerem wydarzenia jest Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Wzory to część programu wydarzenia Noc Muzeów w Warszawie 2017

Patroni medialni:

KUKBUK
F5
K MAG
HIRO
Czas na Wnętrze
Zwierciadlo.pl – portal
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU)
PLN Design – Inspirująco o wzornictwie, wnętrzach i architekturze
SlowLife food&garden
infoArchitekta.pl
Radio Kampus
Domo+
westwing.pl
Polisz Design
SHEMAG.pl
Warsawholic
Dekorian Home

WZORY – panele i warsztaty
wstęp na wykłady jest bezpłatny i nie obowiązują na nie zapisy!

20.05 – sobota

12.00 – 13.00
“Twój piękny balkon” – Katarzyna Pastuszyńska z portalu Dobrze urządzeni
Pani Katarzyna Pastuszyńska przedstawi propozycje aranżacji balkonów według własnych projektów. Zaprezentuje przykładowe projekty i omówi możliwości ich realizacji.

13.00 – 14.00
“Fotografia we wnętrzach” – prelekcja Izabeli Maciusowicz, Art Consultant galerii fotografii autorskiej WallArtNow. Będzie ona połączona z warsztatami praktycznymi, w trakcie których uczestnicy będą mogli stworzyć własną mini-kolekcję i zaprojektować galerię ścienną. Izabela Maciusowicz: Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała fotografię w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończyła Studia Doktoranckie na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obecnie pracuje. W 2015 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jej nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostały opublikowane w brytyjskim piśmie Black+White Photography oraz dwukrotnie w amerykańskim magazynie Color. Kolekcjonerka albumów fotograficznych. Z aparatem fotograficznym eksploruje otaczającą ją przestrzeń.

15.00 – 16.00
“Dizajn u źródeł” Lubomira Trojan – Zamek Cieszyn
“Dizajn u źródeł” – opowieść o dwóch pozornie odległych światach. Projektant vs rzemieślnik – często nie rozumieją swoich wyborów i wartości, lecz gdy ich drogi przetną się, mają sobie wiele do zaoferowania. Ośrodek dizajnu Zamek Cieszyn działa na polsko-czeskim pograniczu, w regionie o bogatych tradycjach rzemieślniczych, które stara się eksplorować i odczytywać na nowo. Zamkowe wystawy, warsztaty i konferencje, innowacyjne procesy badawcze inspirują i pokazują jak ciekawym narzędziem dla firm, instytucji publicznych i całych regionów może być dizajn oparty o tradycję. Dzięki zaproszeniu projektantów do współpracy z rzemieślnikami i ich zanurzeniu w nieznanych wcześniej światach lokalnych materiałów, idei i wartości, powstają nowe produkty i usługi odpowiadające na potrzeby współczesnych odbiorców. Projektanci, „wędrując do źródeł”, odkrywają nie tylko techniki, ale poznają ludzkie historie i budują wyjątkowe relacje. Ich efektem są zarówno ciekawe doświadczenia, jak i rynkowe produkty.

Lubomira Trojan, z wykształcenia etnolog i antropolog kultury, związana z Zamkiem Cieszyn. Zajmuje się promocją wzornictwa jako narzędzia zmiany firm, regionów, instytucji samorządowych, łączy projektantów i przedsiębiorców. Specjalizuje się w projektowaniu usług i projektowaniu społecznym, a także w procesach mających na celu łączenie dizajnu z tradycją. Koordynatorka badań i działań, prowadzi warsztaty i zajęcia z zakresu projektowania usług i projektowania włączającego. www.zamekcieszyn.pl.

21.05 – Niedziela

14.00 – 15.00
„Życie materiałów” – Ola Munzar – FUEL
Autorka bloga fueldesign.pl opowie o materiałach stosowanych w projektowaniu. NIe będzie tu tematów oczywistych jak gęstość drewna lub ceny żwiru. Ola bazując na świeżych bułeczkach ze świata designu ( np Dutch Week 2016) opowie o tym jak postrzegamy materiały, dlaczego warto zwrócić uwagę na te mniej oczywiste,
jaki jest obieg materiałów w projekcie i co to znaczy że są niewidzialne? Wykład ten nie będzie „drewniany”, bo Ola opowie na nim jak wyrażenia określające materiały wkradają się do potocznego, żywego języka. Będzie wesoło i ciekawie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla studentów i osób które z projektowaniem mają niewiele wspólnego.

Ola Munzar z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od dyplomu (2006) pracuje samodzielnie lub w zespołach, projektując wnętrza prywatne i publiczne, meble i elementy wyposażenia. Zajmuje się stylizacją wnętrz do sesji, stagingiem i fotografią wnętrz. Obecnie odbywa staż na macierzystym wydziale ucząc się jak uczyć studentów. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami.

17-18.30
Kokedama – czyli kula mchu. – Asia Hobora – Kokedamn
kokedama – co to takiego? jaka jest jej historia? Jak ta sztuka rozwija się w Europie? Joanna Hobora z Kokedamn opowie o japońskiej technice uprawiania wiszących roślin w kuli mchu. Pokaże przykłady europejskich i japońskich mistrzów Kokedamy i przybliży tajniki i historię tej unikalnej sztuki. Po wykładzie będzie można u niej zasięgnąć porady, a także zrobić przegląd swojej kokedamy.

DaWanda
WARSZTATY

20.05 – sobota

11:30-13:00
Plantarium – Jakie rośliny sprawdzą się w Twoim mieszkaniu?
Warsztaty poprowadzi Kamila Ciszek z pracowni botanicznej Plantarium – królestwa niezwykłych roślin. Kamila opowie m.in o roślinach dla zapominalskich, i udowodni, że nie trzeba mieć tzw. ręki do kwiatów, by żyć z nimi w symbiozie

11:30-13:00
DaWanda – Wiankowe szaleństwo! Warsztaty z wyplatania żywych wianków dla mam i córek
Podczas warsztatów mamy z córkami będą mogły stworzyć dla siebie piękne wianki z żywych sezonowych kwiatów.

13:30-15:00
Wietrzne Pole – Warsztaty z tworzenia kul kokedamy
Warsztaty poprowadzi Karolina i Dominika, założycielki kwiaciarni i dekoratorni Wietrzne Pole, oferującej wnętrzarskie dodatki pozostające w bliskości ze światem kwiatów i roślin. Każdy z uczestników stworzy samodzielnie kulę z naturalnego mchu, z zasadzoną w środku wybraną rośliną.

13:30-15:00
DaWanda – Stwórz własną doniczkę makramową
Warsztaty poprowadzi Maria Szymańska z DaWandy, która wprowadzi uczestników w tajniki makarmowych splotów. Tych prostych i tych bardziej skomplikowanych. Będzie się działo!

21.05 – niedziela

11:00 – 12:30
Stolarka dla dzieci z Dzikimi Dziećmi
Przewodnikiem po tajnikach stolarki dziecięcej będzie Anna Bera, twórczyni The Whole Elements i Dzikich Dzieci – dwóch marek, które prowadzi w ramach własnego studia projektowego i warsztatu stolarskiego.
Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe techniki pracy z drewnem oraz stworzą samodzielnie proste, drewniane sprzęty.

11:30-13:30
Ubierz zioła po swojemu. Warsztaty szycia i zdobienia osłonek na doniczki z wodoodpornego papieru z Jankiem Leśniakiem
Janek Leśniak: Jestem projektantem ubioru, który nieustannie stara się zarażać innych pasją do tworzenia własnych ubrań poprzez mój blog, Kursy Kroju, Szycia i Projektowania oraz w mojej debiutanckiej książce „O szyciu, prosto, kreatywnie i modnie”. Wszystko po to, aby zachęcić Polaków do rękodzieła i eksperymentowania z własnym stylem jako alternatywy dla powtarzalnej mody masowej. Cenię rzemiosło, fascynują mnie konstrukcja i szycie – uwalniają wyobraźnię!
Swoje 15 letnie doświadczenie zdobył współpracując z markami Reserved, House i Big Star, tworząc niezależnie autorskie kolekcje oraz wykładając modę (kontekst biznesowy) w Krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Z mody masowej zrezygnował kilka lat temu na rzecz pasji i pracy pod własnym nazwiskiem.

13:00-15:00
Warsztaty dla dzieci z ozdabiania pierniczków z Igą i Anią Sarzyńskimi.
Zapraszamy na spotkanie z Igą i Anią Sarzyńską, mistrzyniami cukiernictwa, które jako czwarte pokolenie realizują tradycje cukiernicze swojej rodziny w Kazimierzu Dolnym. Uczestnicy warsztatów pod ich fachowym okiem stworzą oryginalne dekoracje pierniczków, bawiąc się przy tym w najlepsze.

14:00-15:30
Dziecięce drewniane miasto z Oloka-gruppe
Zapraszamy na warsztaty dla dzieci z Oloka Gruppe. Dzieci będą mogły z drewnianych modułowych domków dla lalek od Oloka-Gruppe stworzyć imponujące rezydencje czy nawet całe drewniane miasto! Niesamowite domki o nowoczesnym designie, które można dowolnie zestawiać ze sobą zdobyły niedawno tytuł Zabawki Roku 2017 (Zabawkowicz.pl) w kategorii zestawów kreatywnych.

ZAPISY —->
Planetarium, Iga Sarzyńska/Ciasteczka dla dzieci, Wietrzne pole, Robienie doniczek makramowych, Stolarka z dzikimi dziećmi, Drewniane miasto z Oloka Gruppe – magdalena.chmielewska@dawanda.pl

Tworzenie wianków, Szycie doniczek na zioła z Leśniakiem – magdalena.kobza@dawanda.pl
PANELE

20.05 – sobota

14:00-14:45
Magia przyrody. Kasia Łubińska o sztuce obserwacji i warsztacie ilustratorki.

16:00-16:45
Pyszne kwiaty – Gosia Kalemba-Drożdż
Małgorzata Kalemba-Drożdż. Autorka książek: „Jadalne kwiaty”, „Pyszne chwasty”, „Różane przepisy”, „Słodki sposób na alergię” i prowadząca blog Trochę Inna Cukiernia miłośniczka naturalnego stylu życia. Wykładowca akademicki, doktor biochemii. Kocha rośliny i dobre jedzenie.

17:00-17:45
Surowce naturalne – najprostsze kosmetyki Wykład poprowadzi Krystyna Bartos-Ladra / Surowce Naturalne.

Wykład dotyczyć będzie siły naturalnych surowców w pielęgnacji skóry, działaniach leczniczych oraz opóźnianiu procesu starzenia się skóry. Jak dobierać surowce do typu skóry? Jak dobrze korzystać z olejków naturalnych (popularne błędy i mity o olejkach)? Proste DIY dla Twojej skóry przy użyciu naturalnych surowców (m.in. OCM, peelingi).
Surowce naturalne to młoda, rodzinna firma oferująca naturalne surowce. Wyznają zasadę minimalizmu w pielęgnacji skóry i wracają do podstaw: naturalnych, organicznych składników o nieocenionych dla pielęgnacji właściwościach. W ich ofercie znajdziecie olejki i masła pochodzące w czystej postaci z roślin.

21.05 – niedziela

13:00-13:45

Życie w duchu SlowLife food&garden

15:00-15:45

Trendy ślubne 2017/2018 – magazyn Wedding.pl
Suknia ślubna to nie wszystko! WEDDING to pierwszy i jedyny w Polsce magazyn lifestyle’owy w pełni poświęcony tematyce ślubnej i okzołoślubnej. Jego nowoczesna formuła łączy wszystko, czego poszukuje współczesna kobieta – elegancką, niebanalną i wysmakowaną szatę graficzną oraz inteligentną i zróżnicowaną treść. WEDDING to rewolucja w polskiej branży ślubnej i zarazem odpowiedź na zapotrzebowania tysięcy Polek i Polaków znudzonych sztampowym podejściem do tematów ślubu i wesela.

16:00-16:45
Bajkowe cake pops, torty przypominające dzieła sztuki czy słodki stół czyli cukiernicze trendy ślubne – Iga Sarzyńska

Wykład poprowadzi Iga Sarzyńska – mistrzyni cukiernictwa, założycielka i projektantka Pracowni Artystycznej Sarzyński w Kazimierzu Dolnym. Iga swój kunszt cukierniczy doskonaliła m.in w Akademii Baking Arts w San Francisco, Bonny Gordon School w Toronto, oraz w Akademii Peggy Porschen w Londynie.

Jeśli chcecie łatwiej do mnie trafić poniżej mapka 😉

IZUdesign stanowisko nr 52

dla tych z Was, którzy nie będą mogli uczestniczyć przygotuję specjalną fotorelację z całego wydarzenia z pomocą mojego fotografa SLYfoto