Izu Design na Pradze

Izabela Ziemnicka – Ucieszyńska

Urodzona w 1981 r., warszawianka, która ukończyła studia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie na Wydziale Architektura i Urbanistyka, z wykształcenia architekt i urbanista.

Malowanie tkwiło w niej od dziecka, nie porzuciła jednak pracy w zawodzie, by całkowicie oddać się swojej pasji – malarstwu. Uśpiła ją jedynie.

Tworzenie wnętrz, w których brakowało wisienki na torcie obudziło pokłady artyzmu. Dzieło dobrane do charakteru wnętrza lub do charakteru jego mieszkańców – bo tu zaletą jest, że tworząc projekt Iza doskonale wie kto i jak żyje w danej przestrzeni ;-). Sztuka we wnętrzu – spersonalizowana, dobrana do całości, zgodna z koncepcją lub totalnie od niej odbiegająca. Ma być wyjątkowo.

Ma na swoim koncie wystawy na terenie Warszawy. Lecz jej marzeniem nie jest wisieć w galeriach. Iza chce być u ludzi. Jak mówi sama artystka: “Obrazy mają budzić emocje i uczucia”. Prace artystki charakteryzują się wrażeniowością, wyrazistymi kolorami. Artystka przekazuje siebie. Umysł ścisły w ciele artysty. Bez wcześniejszego projektowania, czuję co ma być na płótnie.