Czerń we wnętrzach? Jak ją odbieramy? Czy czarne wnętrza są do mieszkania?

Czerń we wnętrzach? 

Od dawna wiadomo, że czerń uważana jest za jeden z najbardziej eleganckich i ponadczasowych kolorów.  Nadaje ubraniom, samochodom czy dodatkom szykowności i luksusu. Jednak czy czerń pasuje również we wnętrzach? Jak najbardziej. Używanie czerni we wnętrzach od zawsze jest bardzo modnym rozwiązaniem. Dzięki niej można zaakcentować każdy szczegół lub osobliwość projektu i nadać pomieszczeniu oryginalny wygląd. Jednak należy pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że pomieszczenie nie będzie ciemną, przytłaczającą klitką, a pełnym elegancji pomieszczeniem. 

Łazienka z czernią -widok na umywalkę- IZUdesign

Wiele osób boi się ciemnych kolorów we wnętrzu. Stereotypy mówią, że barwy te zwykle pomniejszają pomieszczenia. Jednak to nie dotyczy czerni. Wręcz przeciwnie! Kolor ten powoduje głębię we wnętrzu. Dodatkowo z dobrze dobranymi dodatkami pokój stanie się głębszy, bardziej przestronny. Z drugiej strony również bardzo łatwo jest przesadzić. Nie należy malować wszystkich ścian na ten kolor, gdyż może to spowodować, że pokój zrobi się bardzo ciemny, zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie okna nie są duże i wpada przez nie niewystarczająca ilość światła.

Łazienka z czernią- widok na drzwi- IZUdesign

Kolor czarny jest również bardzo wszechstronny, dlatego warto łączyć go z innymi barwami. Czerń nadaje charakteru pomieszczeniom przez co idealnie komponuje się w praktycznie każdym stylu wnętrzarskim. Dzięki temu świetnie sprawdzi się również jako kolor w dodatkach. Czernie tworzą kontrast, dzięki niej można zaakcentować lub wydzielić konkretne miejsca we wnętrzu, na przykład miejsce pracy lub wypoczynku. Dzięki temu po wejściu do pomieszczenia skupiamy wzrok na czarnych meblach lub dekoracjach. 

Łazienka z czernią- widok na prysznic- IZUdesign

 Czarne wnętrza w mieszkaniu? 

Oczywiście! Nawet osoby mieszkające w małych mieszkaniach mogą zmienić swoje wnętrza używając czerni. Jednak trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić z tym kolorem. Zamiast całego pokoju wystarczy pomalować jedną ścianę, która zrobi duży efekt. Aktualnie bardzo popularna jest czarna farba tablicowa, która idealnie sprawdzi się w kuchni lub pokoju dziecka. Jest łatwa do umycia i może posłużyć jako pole do pisania lub rysowania.
Bardzo modne są również czarne meble. Coraz częściej można zobaczyć kuchnie z czarną zabudową. Ciemne szafki połączone z drewnianym blatem dadzą pomieszczeniu klasę, a dodatkowo drewno ociepli to wnętrze.
Czarne łazienki również są bardzo popularne. Kolor czarny w małej przestrzeni nadaje efekt głębi, dzięki czemu łazienka wydaje się przestronniejsza. Dla osób, których czerń na ścianach niezbyt przekonuje dobrą alternatywą mogą być płytki z czarnymi akcentami i ciemne dodatki takie jak armatura przy umywalce czy lustro z czarną ramką. Takie detale nadadzą elegancji.
Wiele osób nadal decyduje się na czarno-białe kafelki podłogowe, które nadają kuchni lub łazience stylu retro. 

Chcesz zobaczyć jak będzie wyglądało Twoje wnętrze w czerni? Napisz do nas, wyślij rzut pomieszczenia zaproponujemy Ci ewentualne rozwiązanie.

NAPISZ DO NAS