Baza dla każdego wnętrza. Trudno sobie wyobrazić wnętrze bez obecności bieli, która rozjaśnia, rozświetla, porządkuje i stanowi idealne tło dla mebli i dodatków.
To właśnie ona- Biel stanowi dobry wybór. Większość projektowanych pomieszczeń…umówmy się…nie stanowi olbrzymich przestrzeni z oknami na całą ścianę. Obecna biel rozjaśnia i rozświetla pomieszczenia, pozwala światłu wślizgnąć się do wnętrza i w nim pozostać. Często spotykam się z krzywą miną…na myśl o dużej ilości bieli we wnętrzu..a czemu? nie bójmy się, że będzie widać brud..on i tak jest…czy mamy wnętrze beżowo- brązowe czy białe…..nie ma się co oszukiwać, że mniej kurzu czy brudu będzie w ciemniejszym wnętrzu. a gdy przestrzeń jest przejrzysta i jasna …łatwiej zidentyfikujemy miejsca zanieczyszczone i sprawnie je sprzątniemy pozostawiając wnętrze świeże i czyste.  Dodatkowo biel jako baza lubi się z dużą ilością dodatków….wraz ze zmianą nastroju mogę zmienić wnętrze małym prostym zabiegiem.

WSZECHOBECNA BIEL1

Biel stanie Ci się bliższa jeśli w aranżacji wnętrza będziesz się trzymać kilku sprawdzonych zasad.

  • Wykorzystaj odcienie bieli, różniących się nasyceniem i tonacją, od czystych, tzw. śnieżnych po złamane kroplą szarości albo beżu.
  • Różnicuj faktury materiałów. Zestawiaj powierzchnie gładkie z tymi o strukturalnej powierzchni. Sprawią one, że kompozycja złożona z odcieni jednej barwy będzie bardziej urozmaicona.
  • Wybierz materiały o różnej połyskliwości. Mariaż matu i błysku prezentuje się bardzo dobrze. Matowa szafka z połyskującym blatem, biała pościel zestawiona z poduchami o złotej lub srebrnej fakturze.
  • Wybierz elementy wyposażenia o różnych kształtach i zróżnicowanych bryłach. Taka różnorodność kształtów także wprowadzi do wystroju naprawdę spore urozmaicenie.
WSZECHOBECNA BIEL 2

Białe wnętrza nie muszą być zimne, nijakie i bezduszne. Biel ma wiele odcieni także ciepłych, w których wnętrza będą wyglądać przytulnie. Nie zapominajmy, że biała baza zawsze daje dalszą możliwość ożywienia przestrzeni kolorowymi dodatkami oraz powierzchniami o wyrazistych fakturach.

Źródło zdjęć: Pinterest